
Цитологічні центрифуги
Важливий етап цитологічного дослідження. Для отримання оптимального цитологічного результату важливо правильно (вчасно та враховуючи локалізацію процесу) відібрати матеріал, транспортувати його в певних умовах та переносити на скло.
Зараз усе більшого поширення набуває рідинна цитологія. Суть методу полягає у тому, що матеріал відбирають у спеціальне стабілізуюче середовище, яке забезпечує збереження матеріалу без руйнування та втрати клітин. При цьому весь матеріал зберігає свої морфологічні та імуноцитохімічні властивості.
2/3 хибно-негативних результатів пов’язані із помилками при відборі матеріалу та переносі його на скло. Матеріал для ПАП тесту отримують із слизової оболонки. Слиз, що зазвичай присутній у зразку, перешкоджає переносу клітин на скло та їхньому рівномірному розподілу. При переносі звичайним методом клітини цілого регіону цервіксу можуть не потрапити на скло. Товстий та нерівномірний по площині зразок також ускладнює діагноз.
Підсихання та втрата клітин, що прилипли до інструменту, також зменшує діагностичну цінність препарату. Рідинна цитологія дозволяє уникнути всіх цих проблем, а також стандартизувати процедуру відбору та розміщення зразків на склі і отримати якісні моно шарові цитопрепарати. Ця методика є універсальною, але найбільшого поширення вона набула у цервікальній цитології.
Протягом останніх 35 років Shandon Cytospin є синонімом цитоцентрифуги у всьому світі. Понад 15000 лабораторій світу використовують цей прилад для приготування досконалих цитологічних препаратів на основі рідинної цитології. Ця центрифуга необхідна при роботі з гіпоклітинними суспензіями, такими як, цитологічні зразки пухлин, ліквор, сеча.
Цитоцентрифуга Shandon Cytospin 4 дозволяє приготувати оптимальні цитологічні препарати, які містять моношар розпластаних і фіксованих на склі клітин. При цьому клітини не накладаються одна на одну, та не ушкоджуються. Одночасне завантаження до 12 зразків. Спеціальна насадка на ротор має захисну кришку й може використовуватися окремо від центрифуги. Вона також дозволяє зручно завантажувати скельця та зразки, і переносити готові препарати. Прилад створено у відповідності до всіх вимог безпеки. Під час роботи центрифуги її кришка автоматично блокується, і залишається закритою до повної зупинки ротора. Частини приладу, які потенційно можуть бути контаміновані, легко знімаються, очищуються, і створені із матеріалів, які можна знезаражувати шляхом автоклавування. Програмування приладу відбувається за допомогою сенсорної клавіатури. На дисплеї відображається вся інформація про параметри програмування. Центрифуга оснащена пам’яттю на 9 програм. Можливо програмування швидкості у діапазоні 200-2000 об/хв., часу у діапазоні 1-99 хвилин. Після зупинки ротору передбачено звукове повідомлення про завершення роботи, яке допомагає уникнути пересихання препаратів. Аварійна сигналізація повідомить оператора про будь-яку невідповідність у роботі приладу – відсутність балансу, відчинену кришку тощо.
Широкий вибір цитофунелів задовольнить будь-які потреби. Моноцитофунелі з білими або коричневими фільтрами розраховані на роботу із зразками об’ємом до 0,5 мл з утворенням єдиного поля діаметром 6 мм (28мм2). Подвійні цитофунелі дозволяють створити одночасно 2 поля діаметром по 6 мм (28мм2). Для роботи з гіпоклітинними суспензіями, цитологічними зразками з пухлин, з ліквором та сечею призначені мегафунелі. Вони розраховані на роботу зі зразками об’ємом до 6 мл та дозволяють створити поле до 325 мм2.
Shandon PapSpin – набір витратних матеріалів спеціально розроблених для відбору і приготування цитологічних препаратів для РАР тесту. Кожен набір розраховано на 100 тестів і містить: 100 флаконів для відбору матеріалу із транспортною рідиною, 100 гінекологічних щіточок, 100 етикеток для маркування флаконів, 25 мегафунелів із кришками, 25 скелець.
Цитологічний цервікальний мазок Цитоспіновий цервікальний препарат